fbpx

Płyty MDF i HDF

Płyty MDF surowe i laminowane

Medium-Density Fibreboard powstaje ona w wyniku sprasowania pod wysokim ciśnieniem i temperatury włókien drzewnych. Płyta MDF występuje w trzech rodzajach: MDF, LDF oraz HDF. Materiał ten charakteryzuje się jednorodną gęstością oraz składem surowca w całym swoim przekroju przez tą cechę ma bardzo dobrą obrabialność mechaniczną.

Występuje w różnych formatach i grubościach 6-45 mm

Płyta MDF ma zastosowanie przy produkcji mebli, frontów meblowych, elementów wykończeniowych wnętrz, paneli ściennych, listew wykończeniowych, meblowych oraz do produkcji stolarki budowlanej.


Płyty HDF surowe i laminowane

High Density Fibreboard – płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się dużą twardością dzięki podwyższonej gęstości. Płyty HDF są przeznaczone do produkcji paneli podłogowych, w branży meblarskiej wykorzystywane jako materiał do wykonania tylnych ścinek mebli, den szuflad oraz mebli tapicerowanych i skrzyniowych. Płyty HDF są wykorzystywane również do produkcji opakowań, które muszą spełnić wysokie wymagania fizykomechaniczne.

Występuje w różnych formatach i grubościach 6-12 mm.


Płyty LDF surowe

Low Density Fibreboard – jest to płyta produkowana tak samo jak płyta MDF z włókien drzewnych, jednak ma dużo mniejszą gęstość. Płyta LDF jest między innymi materiałem bazowy do produkcji paneli ściennych przeznaczonych do użytkowania w pomieszczeniach suchych oraz jako wypełnienia stolarki budowlanej. Jest również wykorzystywana do produkcji ścian działowych w pomieszczeniach suchych.